Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Aktualności

I Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie 11.03.2019

W dniu 09.03.2019 r. w hali sportowej MOSiR w Tuchowie odbyły się I Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie.

Zawody polegały na pokonaniu w jak najkrótszym czasie i poprawnie technicznie trasy biegu z przeszkodami,  tj. m.in.: podłogi z opon, konstrukcji „UFO”, ściany o wysokości 2,5 m, zasiek z drutu kolczastego, podciągnięciu na linie do wysokości 3 m oraz najtrudniejsza technicznie konstrukcja „FATALITY”.

Aby znaleźć się w finale należało ukończyć bieg eliminacyjny. Biegi eliminacyjne pozwoliły na wyłonienie czołowej 10 zawodników, wśród których znaleźli się nasi funkcjonariusze. Podczas biegów finałowych, każdy z zawodników ponownie pokonywał trudny technicznie tor przeszkód oraz walczył z własnym zmęczeniem. Na uwagę zasługuje fakt, iż czwarty zawodnik przegrał różnicą zaledwie dziesiętnych części sekundy.

Wyniki naszych funkcjonariuszy:

II MIEJSCE: st. str. Piotr Halastra
III MIEJSCE: mł. kpt. Dawid Siwek
IV MIEJSCE: asp. Piotr Sierlecki
VII MIEJSCE: mł. asp. Rafał Prosowicz

Tuż za czołową 10 uplasował się kolejny funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, st. sekc. Tomasz Sajdak.

W zawodach wzięło udział 90 zawodników, przedstawicieli wielu służb mundurowych (Policji, Straży Pożarnych, Służby Więziennej) z terenu Województwa Małopolskiego.