Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

Aktualności

Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11.10.2018
Zdjęcie: Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach zbliżających się obchodów 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w dniu 9 października Pan nadbryg. Stanisław Nowak Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie oraz Komendanci Powiatowi i Miejscy PSP z terenu województwa małopolskiego wysłuchali prelekcji o tematyce „Droga do Niepodległości - związek Ignacego Jana Paderewskiego z Kąśną Dolną”. Powyższe wydarzenie odbyło się w kompleksie dworskim – Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej znajdującym się na terenie gminy Ciężkowice.

Po wysłuchaniu prelekcji odbyło się zwiedzanie dworu pierwszego premiera II Rzeczypospolitej, a następnie zgromadzeni udali się na Ciężkowicki rynek, gdzie uroczyście złożono wiązankę pod pomnikiem I. J. Paderewskiego.

Następnie Małopolski Komendant Wojewódzki odwiedził strażnicę miejscowej jednostki OSP oraz znajdujący się w izbie pamięci ufundowany przez I. J. Paderewskiego sztandar. Po zakończeniu wizytacji Kadra Dowódcza PSP z województwa małopolskiego dokonała wpisu w księdze pamiątkowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowice.

← wróć do listy